programma


De Wereld van Jeroen Bosch: zaterdag 4 juni en zondag 5 juni 2016,
van 12 tot 17 uur in de binnenstad van ’s Hertogenbosch.
Het festival is voor iedereen gratis toegankelijk.

 

Hier vind je het complete programma van de twee dagen: alle deelnemers, kramen, demonstraties, en de optredens en voorstellingen op de negen podia.

De optredens duren ongeveer twintig minuten, behalve het Landjuweel en The Great Noyze op zondagmiddag..

Bekijk hier alle locaties op een overzichtskaart.

Download hier de folder met een handige samenvatting van alle activiteiten.

Jeroen Boschplein

zaterdag 4 juni en zondag 5 juni 12-17 uur

  • 1 Informatiekraam De Wereld van Jeroen Bosch
  • 2 Stadshotel Jeroen
  • 3 Hoe Jeroen Bosch schilderde
  • T Terras
  • 4 De polderkol, middeleeuwse kruiden

P Podium II

(Jheronimus Bosch Art Center)

zaterdag

12.00
Cappela Ducis met middeleeuwse liederen
12.40
Wronghel en Wei met muziek en dans
13.20
Cappela Ducis met middeleeuwse liederen
14.00
Wronghel en Wei met muziek en dans
14.40
Cappela Ducis met middeleeuwse liederen
15.20
Wronghel en Wei met muziek en dans
16.00
Cappela Ducis met middeleeuwse liederen
16.40
Wronghel en Wei met muziek en dans

zondag

12.00
Koor Ongehoord met middeleeuwse liederen
12.40
Wronghel en Wei met muziek en dans
13.20
Koor Ongehoord met middeleeuwse liederen
14.00
Wronghel en Wei met muziek en dans
14.40
Koor Ongehoord met middeleeuwse liederen
15.20
Wronghel en Wei met muziek en dans
16.00
Koor Ongehoord met middeleeuwse liederen
16.40
Wronghel en Wei met muziek en dans

 

Mgr. Prinsenstraat

zaterdag 4 juni en zondag 5 juni 12-17 uur

  • 5 Mooi bij Maaike
  • 6 Kemperman restauratie
  • 7 Heraldisch schilder Koster
  • 8 Gerard Fransen, Schrift in Steen
  • 9 Atelier Zilverlinde, historisch goudsmid
  • 10 Eva IJsveld, mandenmaker

P Podium III

Middeleeuws Genootschap Monnickendam (doorlopend)

 

St Jacobstraat

zaterdag 4 juni en zondag 5 juni 12-17 uur

  • 11 De Broodspecialist
  • 12 Stadstuin Helmond
  • 13 De Delftse Mederij
  • 14 Smederij Kloosterhuis
  • 15 Stichting Gelders Landschap en Kasteelen
  • 16 De Buidelaer
  • 17 Bikkel en Been: hout draaien en been bewerken
  • 18 Middeleeuws kunstenaar Marc vd AA
  • 19 Eindhoven Museum

P Podium IV

zaterdag

12.00
Slag ende stoot met middeleeuwse muziek
12.20
Johannes de Nar
12.40
Flierefluiters met middeleeuwse muziek
13.00
Slag ende stoot met middeleeuwse muziek
13.20
Tarantella met middeleeuwse muziek
13.40
Johannes de Nar
14.00
Flierefluiters met middeleeuwse muziek
14.20
Slag ende stoot met middeleeuwse muziek
14.40
Tarantella met middeleeuwse muziek
15.00
Johannes de Nar
15.20
Flierefluiters met middeleeuwse muziek
15.40
Slag ende stoot met middeleeuwse muziek
16.00
Tarantella met middeleeuwse muziek
16.20
Johannes de Nar
16.40
Flierefluiters met middeleeuwse muziek

zondag

12.00
Slag ende stoot met middeleeuwse muziek
12.20
Johannes de Nar
12.40
Flierefluiters met middeleeuwse muziek
13.00
Slag ende stoot met middeleeuwse muziek
13.20
Tarantella met middeleeuwse muziek
13.40
Johannes de Nar
14.00
Flierefluiters met middeleeuwse muziek
14.20
Slag ende stoot met middeleeuwse muziek
14.40
Tarantella met middeleeuwse muziek
15.00
Johannes de Nar
15.20
Flierefluiters met middeleeuwse muziek
15.40
Slag ende stoot met middeleeuwse muziek
16.00
Tarantella met middeleeuwse muziek
16.20
Johannes de Nar
16.40
Flierefluiters met middeleeuwse muziek

 

Bethaniestraat

zaterdag 4 juni en zondag 5 juni 12-17 uur

  • 20 Javaca Luthier Instrumentenbouw
  • 21 Springlevend verleden Jaap Hogendoorn
  • 22 Zwarte Handen, touwslagerij en kuiperij
  • 23 Coelestibus Auspiciis, hout- en steenbewerken
  • T terras
  • 24 De Papiermaecker
  • 25 Eerlijcke Gesinde. Middeleeuws kampement. Demonstraties o.a. over wapens, handwerken, maaltijd en etiquette
  • 22 De Oude Schuts

P Podium V

zaterdag

12.00
Colchester Waites
12.20
Doncaster Waites
12.40
Leeds Waites
13.00
Jeroen Bosch Rariteitenkabinet
13.40
Worcester Waites
14.00
Jeroen Bosch Rariteitenkabinet
14.40
Doncaster Waites
15.00
Jeroen Bosch Rariteitenkabinet
15.40
Stadspijpers van ‘s-Hertogenbosch
16.00
Jeroen Bosch Rariteitenkabinet
16.40
Gloucester Waites

zondag

12.00
Gloucester Waites
12.20
Doncaster Waites
12.40
Stadspijpers ‘s-Hertogenbosch
13.00
Jeroen Bosch Rariteitenkabinet
14.00
Jeroen Bosch Rariteitenkabinet
15.00
Jeroen Bosch Rariteitenkabinet
15.40
Leeds Waites
16.20
Jeroen Bosch Rariteitenkabinet
16.40
Blondel

P Podium VI

zaterdag

12.00
King’s Lynn Waites
12.20
Leydse Kluchten Compagnie met Blinde die ’t geld begroef
12.40
Worcester Waites
13.00
Sociaal Theater met De keisnijder
13.40
Doncaster Waites
14.00
Leydse Kluchten Compagnie met Tik van de molen
14.20
Stadspijpers van ‘s-Hertogenbosch
14.40
Colchester Waites
15.00
Sociaal Theater met De keisnijder
15.40
Gloucester Waites
16.00
Leydse Kluchten Compagnie met Blinde die ’t geld begroef
16.20
Leeds Waites
16.40
Leydse Kluchten Compagnie met Tik van de molen

zondag

12.00
Leeds Waites
12.20
Leydse Kluchten Compagnie met Blinde die ’t geld begroef
12.40
King’s Lynn Waites
13.00
Sociaal Theater met De keisnijder
13.40
Leydse Kluchten Compagnie met Tik van de molen
14.20
Leydse Kluchten Compagnie met Blinde die ’t geld begroef
15.00
Sociaal Theater met De keisnijder
15.40
Doncaster Waites
16.00
Leydse Kluchten Compagnie met Tik van de molen
16.20
Worcester Waites

 

Parade

zaterdag 4 juni en zondag 5 juni 12-17 uur

  • 1 ‘t Ambachts Gilde Lara Haw
  • 2 Het Verbond van Christoforus
  • 3 Geleerd ende ghenoten Patricia Verbree
  • 4 Middeleeuwse boekbinderij De Papieren Eenhoorn
  • 5 Valkenier
  • 6 Mulberry Dyer
  • 7 Het Geheime Genootschap
  • 8 Informatiepunt
  • 9 De Sprookspreker
  • 10 Ram huidenhandel Bas van Rooij
  • 11 De Zotten
  • 12 Kennemer Kunstgilde Wim de Goede
  • R Restaurant Alliantie

P Podium VII

zaterdag

12.00
Blondel
12.20
Gloucester Waites
12.40
Wagenspeelgroep Karrespel: Het bevrijden van de kei
13.00
Stadspijpers van ‘s-Hertogenbosch
13.20
York Waites
13.40
Wagenspeelgroep Karrespel: Het bevrijden van de kei
14.00
Blondel
14.20
Gloucester Waites
14.40
Wagenspeelgroep Karrespel: Het bevrijden van de kei
15.00
Leeds Waites
15.20
Worcester Waites
15.40
Wagenspeelgroep Karrespel: Het bevrijden van de kei
16.00
King’s Lynn Waites
16.20
Doncaster Waites
16.40
Colchester Waites

zondag

12.00
Toneelwedstrijd tussen Rederijkerskamers
12.20
Toneelwedstrijd tussen Rederijkerskamers
12.40
Toneelwedstrijd tussen Rederijkerskamers
13.00
Toneelwedstrijd tussen Rederijkerskamers
13.20
Toneelwedstrijd tussen Rederijkerskamers
13.40
Toneelwedstrijd tussen Rederijkerskamers
14.00
Wagenspeelgroep Karrespel: Het bevrijden van de kei
14.40
Wagenspeelgroep Karrespel: Het bevrijden van de kei
15.00
Leeds Waites
15.20 u
Wagenspeelgroep Karrespel: Het bevrijden van de kei
15.40
Gloucester Waites
16.00
York Waites
16.20
Wagenspeelgroep Karrespel: Het bevrijden van de kei
16.40
Stadspijpers van ‘s-Hertogenbosch

P Podium VIII

zaterdag

12.00
Leeds Waites
12.20
York Waites
12.40
Colchester Waites
13.00
Doncaster Waites
13.20
King’s Lynn Waites
13.40
Stadspijpers van ‘s-Hertogenbosch
14.00
King’s Lynn Waites
14.20
York Waites
14.40
Blondel
15.00
Gloucester Waites
15.20
York Waites
15.40
Leeds Waites
16.00
Worcester Waites
16.20
Blondel
16.40
King’s Lynn Waites

zondag

12.00
Blondel
12.20
Colchester Waites
12.40
York Waitess
13.00
Doncaster Waites
13.40
Great Noyzes
14.00
Great Noyze
14.20
Great Noyze
14.40
Great Noyze
15.00
York Waites
15.20
Stadspijpers van ‘s-Hertogenbosch
15.40
King’s Lynn Waites
16.00
Blondel
16.20
Doncaster Waites
16.40
Colchester Waites